Zaplo malá půjčka online vs Zaplo na splátky

I když je v České republice oproti sousedním státům poměrně dost lidí, kteří si zvládnou ušetřit peníze, statistiky ukazují také to, že každý rok přibývá těch, kteří šetřit nezvládají. Češi jsou finančně čím dál uvědomělejší, takže si půjčují peníze na nezbytné věci a ne na vánoční dárky či dovolené, jak tomu bylo dříve. Půjčit si můžete od příbuzných – což byl mimochodem trend minulého roku – nebo od finančních institucí jako je třeba známá společnost z TV reklam Zaplo. Češi si také půjčují čím dál častěji od příbuzných, případně přátel. Nejvíce ale od rodičů. My se v článku podíváme hlavně na produkty Zaplo na měsíc vs. Zaplo na splátky.

Půjčky od Zaplo nejsou bez registru

Protože české zákony vyžadují prověření žadatele a jeho schopností splácet půjčku včas, bankovní a nebankovní společnosti by se vystavili riziku, kdyby registry a příjmy neověřovali. Částku by pak společnosti nemuseli získat soudně zpět, kdyby by důkladně neprověřovali dluhové registry a příjmy žadatele. I když to může být frustrující, tak to má za cíl ochranu všech stran, žadatele, ale i finanční společnosti, která půjčku poskytla. Více o této problematice se dočtete na blogu Zaplo.

Finanční instituce jsou banky nebo nebankovní společnosti. Půjčky ihned patří k těm nebankovním. Jejich výhodou je to, že obvykle nemusíte nic složitě dokládat (příjem od zaměstnavatele, stačí výpis za účtu 3 měsíce a OP, případně využít propojení přes bankID) a vše vyřídíte z pohodlí domova. Za každou půjčku se ale platí, a ty nebankovní bývají většinou dražší. Údaj, který byste u každé půjčky měli hledat je RPSN (roční procentní sazba nákladů). Ta udává, kolik ve skutečnosti za půjčku zaplatíte – zahrnuty jsou úroky, ale také veškeré poplatky, které se s půjčkou pojí.

Nebankovní půjčky nemusí být vždy dražší

Neplatí to ale vždycky. Nebankovní instituce se snaží nalákat nové zákazníky, a proto jim často první půjčku nabízí s nulovým RPSN – tj. půjčíte si 10 000 Kč a splatíte 10 000 Kč. Zaplo jednu takovou nabízí pod názvem Zaplo půjčka. Půjčit si můžete až 16 tisíc na měsíc zadarmo bez poplatku a úroku. Nemusíte jít na pobočku, peníze dostanete rychle a máte velkou šanci na schválení. Oproti tomu půjčka na splátky může být vaše také téměř ihned, ale RPSN vyšší, než když byste si půjčili třeba v bance a první půjčka zde není na první měsíc zdarma.

Problémy se splácením u půjčky na splátky

Ovšem i půjčka na splátky si kontroluje, jaká je vaše minulost se splácením. To znamená, že pokud jste v minulosti měli potíže se splácením, nemusí vám být schválena. Můžete si ale o půjčku Zaplo na splátky přesto zkusit zažádat online. Protože i v případě minulých problémů se splácením můžete peníze při dostatečné aktuální bonitě dostat, ale jak už jsme psali výše, počítejte s vyšším RPSN. Také zde musíte doložit pravidelný příjem za 3 měsíce výpisem z účtu nebo přes bankID (příjem nemusí být ze zaměstnání). Půjčku může získat i důchodce, podnikající fyzická osoba nebo třeba student. V době psaní článku si jde u Zaplo na splátky půjčit až 60 000 korun se splatností maximálně jednoho roku.