Větší magnetické kuličky z neodymu – vyrobte si držák sponek i zátek

K čemu se hodí neodymové magnetické koule? V malém provedení bývají součástí magnetické stavebnice NeoCube. Ty větší můžete použít pro upnutí závěsů, jako držák špendlíků, šroubků, anebo pro výrobu party stromečku na zátky od piva. Podívejte se.

 

Magnetický hlavolam NeoCube, který tvoří magnetické kuličky v počtu 216 kusů, už možná znáte. Kromě menších kuliček existují i větší magnetické koule. K čemu se hodí?

 

1) Přicvakněte dvě magnetické koule k sobě přes závěsy a sepněte je

Mezi dvě magnetické kuličky z neodymu můžete secvaknout například závěsy nebo jinou bytovou galanterii či dekorace do bytu. Stačit by na to měly dva kulové magnety o průměru asi 10 mm.

 

2) Vytvořte si držák na kancelářské sponky a mince

Secvakněte k sobě 3 neodymové koule a nahoru přicvakněte čtvrtou. Vznikne tak malá pyramida. Postavte si ji na pracovní či kancelářský stůl. Budou na ní perfektně držet kancelářské sponky nebo i špendlíky, anebo třeba mince.

 

Může to být také zajímavý dárek pro cestovatele.

 

3) Vytvořte magnetický stromek na pivní zátky

Třetím tipem je držák na pivní zátky, magnetický stromeček – ideální zábava pro pánskou jízdu. Stačí vám k tomu dřevěné kolečko, kus kmene stromu. Průměr 10 cm bude stačit. Poslouží jako základna.

 

K základně přišroubujte kus větve o průměru asi 2 cm. Z druhé strany do ní ještě předtím vyvrtejte otvor a vsuňte dva tyčové magnety T-05-15-N. K nim pak nahoru přicvakněte magnetickou kouli, raději s větším průměrem, například 19 mm.

Vytvořte si stromek z pivních zátek i vy.
Vytvořte si stromek z pivních zátek i vy.

Cvak, cvak“ – a pivní zátky na stromku dobře drží. Zábava může začít!