Půjčky bez registru

Hledáte co nejjednodušší a nejlevnější možnost, jak se krátkodobě dostat k chybějícím penězům? I dnes jsou velmi oblíbené tzv. půjčky bez registru a to i přesto, že se pravidla pro jejich poskytování nedávno razantně změnila.

 

Půjčky bez registru byly takové, u nichž (obvykle) nebankovní společnosti uzavíraly smlouvy bez toho, aniž by si jakkoliv ověřovaly současný dluh svých klientů nebo předchozí historii splácení. Byly spojeny s vyšším rizikem pro poskytovatele půjčky a tedy i vyššími poplatky a další zátěží pro klienty. Leckdy však šlo o poslední možnost, jak si půjčit peníze na splacení narůstajících dluhů např. za energie či nájem.

Půjčky bez registru jsou výrazně rizikovější finanční instrument. Mohou však pomoci těm dlužníkům, kteří již jiným způsobem na půjčku nedosáhnou.
Půjčky bez registru jsou výrazně rizikovější finanční instrument. Mohou však pomoci těm dlužníkům, kteří již jiným způsobem na půjčku nedosáhnou.

 

Jak vypadají půjčky bez registru v současnosti

Nedávno schválená novela zákona o spotřebitelském úvěru však většinu těchto výhod značně zredukovala. Ve snaze o předcházení tzv. dluhové pasti u silně zadlužených osob nyní musí do registru nahlížet jakýkoliv poskytovatel půjček, který působí na trhu v ČR.

 

Dělají to tedy i ty společnosti, které na svých stránkách hlásají, že se bez čehokoliv podobného objedou. Půjčky bez registru jsou tedy pro žadatele „s vroubkem“ o něco méně dostupné než v minulosti

 

Zákon už ovšem nespecifikuje, do jaké míry je nutné k záznamům v registru přihlédnout. I dnes lze tedy narazit na velmi benevolentní poskytovatele půjček bez registru. Ovšem pozor, za svou vstřícnost si zpravidla nechají draze zaplatit zejména díky výši RPSN nebo ročního úroku. Pro osoby v exekuci či jinak znevýhodněné zájemce však často může jít opravdu o jediný možný způsob, jak se dostat k penězům na nutném výdaje.

 

Kdy vám mohou registry naopak pomoci

Nechcete, případně nemůžete doložit při žádosti o půjčku svůj příjem? Vezměte si na pomoc právě registry. Výpis z nich vám vydají i na poště a mnoha poskytovatelům půjček to jako důkaz o vaší solventnosti stačí. Najdete je pod heslem „půjčka bez doložení příjmů.“ Jde o ideální produkt pro podnikatele nebo ty, kteří část výplaty dostávají tzv. na ruku.